Riepas vieglajām / komerc / 4x4 automašīnām

stage_image1_lg

Par Continental

Riepas nākotnei

Par zaļu dzīvesveidu: “Mēs radām ilgtspējību”

Resursu saglabāšana un degvielas ekonomija ir galvenie uzdevumi riepu attīstībā

Riepu ražotāja Continental aktuālajā darba kārtībā īpaši svarīgs temats ir ilgtspējība. Dažādu jomu eksperti strādā ciešā sadarbībā izpētes un attīstības jomā, testēšanas un ražošanas procesos, lai nākotnē padarītu riepu ražošanu, lietošanu un pārstrādi vēl energoefektīvāku un ekoloģijai draudzīgāku. Šīs sadarbības procesā eksperti apskata un pārvērtē katru riepas komponentu, nepieciešamības gadījumā, to nomainot pret videi saudzīgāku materiālu. Continental rūpnīcās neizpaliek koncentrēšanās uz palielinātu ilgtspējību arī ražošanas procesos. Piemēram, ir ieviests inovatīvs process, kas paredz ražošanas ciklā radušos gumijas atlikumu atkārtotu izmantošanu, sekmējot nolietotu kravas automašīnu riepu protektora atjaunošanu.

Sponsoring

Hibrīdautomobiļu un elekroautomašīnu riepas palīdz samazināt CO2 emisiju

Jaunākais produkts, kas pievienojies Continental produktu līnijai, ir īpašas hibrīdautomobiļu riepas, kas nodrošina par 30 procentiem samazinātu rites pretestību nekā standarta riepas. Ar šādām riepām aprīkoti hibrīdautomobiļi var samazināt kilometrāžu, izmantojot iekšdedzes dzinēju un palielināt noskrējienu elektriskā režīmā. Taču Continental riepu izstrādes inženieriem nenācās taupīt uz drošības īpašību rēķina, lai sasniegtu tādu samazinātas rites rādītāju. Tam par apliecinājumu kalpo ES riepu marķējuma saņemtais A kategorijas novērtējums gan par rites pretestību, gan bremzēšanas distanci uz slapja ceļa seguma.

sponsoring_02-Image

Riepu gumija no pienenēm un ”pieneņu plantāciju ierīkošana līdzās riepu ražošanas rūpnīcām”

„Pieneņu riepa” ir vēl viens Continental spertais solis ilgtspējas virzienā, kas piesaistījis plašāku sabiedrības uzmanību. Continental sadarbojas ar Fraunhofera molekulārās bioloģijas un lietišķās ekoloģijas institūtu. Mērķis ir riepu ražošanā izmantot dabīgo kaučuku, ko iegūst no pieneņu saknēm, kas ir komerciāli dzīvotspējīgāks aizstājējs dabiskajam kaučukam, ko iegūst no gumijkoka lietus mežu plantācijās. Tā kā pienenes nav prasīgs augs, tās iespējams audzēt pat uz lauksaimniecībai nepiemērotiem un neizmantojamiem laukiem. Līdz ar to, pieneņu plantāciju ierīkošana līdzās riepu ražošanas rūpnīcām Centrālajā Eiropā būtu gan ekoloģiski, gan ekonomiski izdevīga. Īsāki transportēšanas attālumi ievērojami samazinās loģistikas izdevumus un sekmēs būtisku CO2 emisijas samazinājumu; tiks samazināta gumijkoku monokultūras audzēšana lietus mežu reģionos; un riepu ražotājs vairs nebūs atkarīgs no svārstīgajām cenām globālajā kaučuka tirgū. Ņemot vērā, ka automašīnas riepu gumijā 10 – 30 procentus sastāda dabiskais kaučuks, kas iegūts no tikai Dienvidaustrumāzijā augošā gumijkoka (hevejas koks), ātri vien kļūst skaidri ieguvumi, ko sniegs pieneņu audzēšana.

sponsoring_03-Image