Riepas vieglajām / komerc / 4x4 automašīnām

stage_image1_lg

Continental riepas

Ziemas riepu marķējums

Ziemas riepu marķējums

article_66w_image1

M+S marķējums

"Ziemas riepa" nozīmē – riepa, kuras protektora raksts, protektora gumijas sastāvs vai struktūra, pirmkārt, ir izstrādāta tā, lai ziemas apstākļos nodrošinātu labāku veiktspēju, nekā standarta riepas attiecībā uz to spēju uzsākt kustību un nodrošināt automašīnas gaitas stabilitāti.

article_66w_image1

Alpu simbols

Atbilstoši UNECE reglamentam (spēkā ES un vairākās citās valstīs), kā arī ASV un Kanādas riepu reglamentam, marķējums „Alpu simbols” apzīmē īstas ziemas riepas.
Ziemas riepām ar šādu apzīmējumu ir jāpierāda sava veiktspēja sniegā objektīvos testos un tām noteikti ir jāsasniedz vai jāpārsniedz noteikti standarti. Šādas riepas nodrošina augstu veiktspēju, drošību un labas vadāmības īpašības sniegā un uz apledojušiem ceļiem pat pie ļoti zemas gaisa temperatūras.

4x4 / apvidus automobiļu riepas

Daudzi apvidus un bezceļu automobiļi ir aprīkoti ar riepām, uz kuru sānu malas atrodams marķējums „M+S”, jo sākotnēji šī transportlīdzekļu kategorija bija pieejama Ziemeļamerikā, kur vissezonas riepas ar marķējumu „M+S” bija ierasta lieta. Continental produktu klāstā tas attiecas uz tādiem modeļiem, kā piemēram ContiCrossContact LX, ContiCrossContact LX Sport vai Conti4x4Contact. ES direktīvā marķējums „M+S” oficiāli ir definēts ar nozīmi: „riepa ar protektora rakstu un struktūru, kas, pirmkārt, izstrādāta tā, lai ziemas apstākļos nodrošinātu labāku veiktspēju, nekā standarta riepas”. Par ziemas riepu veiktspēju ziemas apstākļos norāda Ziemeļamerikas, tā sauktais, "alpu" simbols . Tikai tās riepas, kas sasniedz vai pārsniedz prasības, tiek marķētas ar "alpu" simbolu.

Continental iesaka

Lai gan riepas ar marķējumu ”M+S” dažu Eiropas valstu likumdošanā noteiktas kā ziemas riepas, Continental ziemas apstākļos iesaka savus spēkratus aprīkot ar tādām riepām,  un uz sānu malas atrodams marķējums ”Alpu simbols”.