Riepas vieglajām / komerc / 4x4 automašīnām

Continental winter tire expertise

Mūsu ziemas riepu padomi

Riepu marķējums

Ziemas riepu marķējums

article_66w_image1

M+S simbols

M+S nozīmē - riepa, kuras protektora raksts, gumijas sastāvs un struktūra ir veidota tā, lai ziemas apstākļos nodrošinātu labāku veiktspēju nekā standarta riepa.

article_66w_image1

Alpu simbols

Atbilstoši UNECE reglamentam (spēkā ES un vairākās citās valstīs), kā arī ASV un Kanādas riepu reglamentam, marķējums „Alpu simbols” apzīmē īstas ziemas riepas. Ziemas riepām ar šādu apzīmējumu ir jāpierāda sava veiktspēja sniegā objektīvos testos un tām noteikti ir jāsasniedz vai jāpārsniedz noteikti standarti. Šādas riepas nodrošina augstu veiktspēju, drošību un labas vadāmības īpašības sniegā un uz apledojušiem ceļiem pat pie ļoti zemas gaisa temperatūras.

4x4/ apvidus automobiļu riepas

Daudzi apvidus un bezceļu automobiļi ir aprīkoti ar riepām, uz kuru sānu malas atrodams marķējums ”M+S”, jo sākotnēji šī transportlīdzekļu kategorija bija pieejama Ziemeļamerikā, kur vissezonas riepas ar marķējumu ”M+S” bija ierasta lieta. Continental produktu klāstā tas attiecas uz tādiem modeļiem, kā piemēram ContiCrossContact LX, ContiCrossContact LX Sport vai Conti4x4Contact.

ES direktīvā marķējums „M+S” oficiāli ir definēts ar nozīmi: „riepa, kuras protektora struktūra un raksts izstrādāts tā, lai riepa nodrošinātu labāku veiktspēju sniegā, nekā standarta riepas”. Tādējādi vissezonas riepām, kuras marķētas ar M+S simbolu, nav precīzi ne definēta, ne pārbaudīta jeb izmērīta veiktspēja, kas atbilstu ziemas apstākļiem. 

Par īstām ziemas riepām uzskatāmas tikai tādas riepas, kuras marķētas ar Ziemeļamerikas, tā saukto ”Alpu simbolu”. Lai riepa tiktu marķēta ar ”Alpu simbolu”, tām jāsasniedz vai jāpārsniedz noteiktas prasības un kritēriji, kas pierāda, ka riepa nodrošinās atbilstošu un drošu veiktspēju ziemas apstākļos. 


Continental ieteikums

Lai gan riepas ar marķējumu ”M+S” dažu Eiropas valstu likumdošanā noteiktas kā ziemas riepas, Continental ziemas apstākļos iesaka savus spēkratus aprīkot ar tādām riepām,  un uz sānu malas atrodams marķējums ”Alpu simbols”.